Dieta – wprowadzenie do tematu

Ty nie jesteś problemem. Twoja waga nie jest problemem… Problemem jest niezrozumienie, z jakich powodów Twoje ciało przybiera na wadze i dlaczego nie można go zmusić, aby tego nie robiło.

Zrozum mechanizm, a rozwiążesz problem nadwagi raz na zawsze…

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego wszyscy ludzie nie są szczupli i zdrowi, skoro o dietach powiedziano i napisano już chyba wszystko?

Każdego roku, miesiąca, tygodnia, niemal wszystkie kobiece pisma przedstawiają dietę-cud, super-dietę, dietę tysiąca kalorii lub ośmiuset kalorii, lub… mogłabym tak wymieniać cały dzień. Magiczne formuły, które mają nam zapewnić upragnioną figurę; plasterek tego, dwa plasterki tamtego, pół łyżeczki czegoś innego. A jeśli w danym tygodniu Ci się nie uda? Nic nie szkodzi. W następnym tygodniu znów zaatakuje Cię obfitość tych jednych, jedynych, skutecznych przepisów, zestawień i tabelek, które mają przynieść upragniony sukces.

Dietetyka, czy – znacznie szerzej – świadome odżywianie i jego różne odcienie i warianty, wkradło się w moje życie około 15 lat temu. Początkowo poznawane po omacku, przypadkowo, z czasem zaczęło nabierać wyraźnych kształtów. W zalewie informacji dotyczących żywienia, nieocenioną pomocą okazały się studia biologiczne, które nauczyły mnie krytycznej analizy informacji oraz oddzielania informacji wartościowych od bezwartościowych na podstawie tego, jak różne informacje i prace naukowe się ze sobą zestawia i porównuje. Standardy dla rzetelnych badań naukowych pomagają mi przebrnąć przez ocean informacji (i dezinformacji!) i wyławiać perełki, które kształtują życie moje i moich najbliższych.

Nie, nie obiecuję, że dam Ci jedynie słuszną, prostą odpowiedź. Chcę Ci natomiast podarować coś znacznie cenniejszego: możliwość wyboru – świadomego wyboru.

Przez ostatnich 15 lat poznałam i przetestowałam na sobie wiele sposobów odżywiania. Badałam ich naukowe podstawy i starałam się krytycznie oceniać ich merytoryczną wartość. Jedne sprawdzały się u mnie lepiej, inne gorzej, ale to co uważam za najcenniejsze w tej przygodzie to fakt, że wiem już, co działa dla mnie. Poznałam moją magiczną formułę. I wiem, że Ty też masz swoją magiczną formułę – musisz tylko ją odkryć. Jeśli chcesz, zabiorę Cię w fascynującą podróż – opowiem Ci o dietach, sposobach odżywiania, o badaniach nad tym, jak czastki chemiczne rządzą naszym życiem. Pokażę Ci, jak odnaleźć się w tych wszystkich detalach i wybrać dla siebie to, co pomoże Ci uzyskać i utrzymać idealną sylwetkę oraz zapewnić zdrowie i piękno promieniujące z wnętrza.

Omówię różne sposoby odżywiania, abyś mogła świadomie wybrać ten, który przyniesie Ci zadowalające rezultaty i długotrwałe efekty.

Ale przede wszystkim – opowiem, dlaczego w ogóle tyjemy. Pokażę w uproszczeniu, jak działa ciało i umysł, i jak sprawić, by efekt, jaki chcemy osiągnąć, był w zgodzie z pierwotnymi mechanizmami, które nasz umysł aktywuje, by nas chronić.

Jeśli chcesz odkryć fascynujące tajemnice i mechanizmy działania naszego ciała i umysłu, zapraszam Cię do wspólnej podróży…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *